Krew królów: Dramatyczne dzieje hemofilii w europejskich rodach książęcych Jürgen Thorwald

ISBN:

Published:

Paperback

230 pages


Description

Krew królów: Dramatyczne dzieje hemofilii w europejskich rodach książęcych  by  Jürgen Thorwald

Krew królów: Dramatyczne dzieje hemofilii w europejskich rodach książęcych by Jürgen Thorwald
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, ZIP | 230 pages | ISBN: | 3.75 Mb

Jürgen Thorwald, autor Stulecia chirurgów oraz Stulecia detektywów, bada jedną z najbardziej tajemniczych i podstępnych chorób w dziejach: hemofilię.Według powszechnie panującej opinii choroba ta charakteryzuje się szczególnym przebiegiem procesuMoreJürgen Thorwald, autor Stulecia chirurgów oraz Stulecia detektywów, bada jedną z najbardziej tajemniczych i podstępnych chorób w dziejach: hemofilię.Według powszechnie panującej opinii choroba ta charakteryzuje się szczególnym przebiegiem procesu dziedziczenia.

Zapadają na nią jedynie męscy członkowie rodziny. Kobiety natomiast są nosicielkami choroby, same jednak nie ujawniają jej symptomów. Najsłynniejszą nosicielką tej rzadkiej przypadłości była królowa Anglii Wiktoria. To ona nieświadomie poprzez mariaże swych dzieci przyczyniła się do rozpowszechnienia jej na europejskich dworach.Bohaterami Krwi królów są trzej książęta, a zarazem trzy najbardziej znane przypadki hemofilii w Europie. Losy wydziedziczonego następcy tronu hiszpańskiego Alfonsa, księcia pruskiego Waldemara, walczącego o życie podczas ostatnich dni II wojny światowej, oraz carewicza Aleksego, leczonego przez demonicznego Rasputina, układają się we wstrząsającą kronikę wydarzeń, które w dużym stopniu zaważyły na losach Europy przełomu XIX i XX wieku.”Od kiedy nauczyłem się chodzić, poruszam się na linie rozciągniętej nad przepaścią i w każdej sekundzie coś się może stać, a ja runę w dół.

(...) Wystarczy, że zadraśniesz mnie paznokciem, a jutro mogę już nie żyć. Jeśli ty się o coś uderzysz, nic wielkiego ci nie będzie. Ale ja mogę się wykrwawić wewnętrznie, i właściwie nic na to nie można poradzić.”książę Alfons, następca tronu hiszpańskiegoEnter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Krew królów: Dramatyczne dzieje hemofilii w europejskich rodach książęcych":


lagetigniere.com

©2008-2015 | DMCA | Contact us