Bestie 2 Tadeusz M. Płużański

ISBN:

Published:


Description

Bestie 2  by  Tadeusz M. Płużański

Bestie 2 by Tadeusz M. Płużański
| | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | | ISBN: | 10.66 Mb

Rezenzja Marcina Wolskiego:Dopiero po latach, dzięki takim autorom jak Tadeusz Płużański i możliwości dobrania się do zasobów archiwalnych, można zdrapać politurę i kurz świętego spokoju i zapytać o zbrodnie. Wcześniej, mimo potępienia stalinizmu,MoreRezenzja Marcina Wolskiego:Dopiero po latach, dzięki takim autorom jak Tadeusz Płużański i możliwości dobrania się do zasobów archiwalnych, można zdrapać politurę i kurz świętego spokoju i zapytać o zbrodnie.

Wcześniej, mimo potępienia stalinizmu, tropiono jedynie zbrodniarzy hitlerowskich. Kąkolewskiemu zapewne nawet do głowy by nie przyszło, żeby zwrócić się do Heleny Wolińskiej, Stefana Michnika czy Igora Andrejewa z pytaniem Co u pani (pana) słychać?.Płużański (syn więźnia systemu stalinowskiego) mówi o nich krótko: bestie. Można używać innych dosadnych słów, określając ubranych w togi czy mundury morderców Polaków - kaci, zbrodniarze.

Pochodzili z różnych środowisk, bywali z pochodzenia Żydami, Polakami, Ukraińcami, mieli piękne, a także paskudne rodowody okupacyjne, jednak zjednoczyła ich nadgorliwość wobec stalinowskiego reżimu.Jak to możliwe, że za rozliczenia zabrano się tak późno i to w trybie praktycznie uniemożliwiającym wydanie sprawiedliwego wyroku? Na dobrych posadach, ciepłych emeryturach lub emigracji większość zbrodniarzy doczekała późnego wieku i zmarła, nie doświadczywszy żadnej, nawet najmniejszej kary za swoje zbrodnie.

Jedyna pociecha, że dzięki książce pozostaną na stałe w Panteonie Narodowej Hańby!Marcin Wolski, pisarz, publicystaEnter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Bestie 2":


lagetigniere.com

©2008-2015 | DMCA | Contact us